Dobra polisa Ubezpieczenie w góry

Wszystko o ubezpieczeniu górskim

W dzisiejszych czasach wiele osób żyje tylko i wyłącznie pracą. Na dłuższy czas nie jest to odpowiedni styl życia. Odbije się to z czasem na naszym zdrowiu. Warto znaleźć sobie jakąś pasję. Powinna to być rzecz, która sprawia nam bardzo dużą przyjemność. Nie może to być hobby narzucone przez osobę trzecią. Wiele osób znalazło sprzymierzeńca w postaci gór. Zaczyna się zwykle od wędrówek górskich, a następnie przeistacza się we wspinaczki, alpinizm, a nawet himalaizm. Osoby, które lubią góry i na szlakach górskich spędzają sporo czasu, powinny pomyśleć na poważnie o ubezpieczeniu górskim. Czym jest ubezpieczenie górskie (https://bezpiecznypowrot.pl/)? Co w jego ramach się otrzymuje? Gdzie je wykupić? Pora znaleźć odpowiedzi na te pytania.

Czym jest ubezpieczenie w góry?

Każda osoba wybierająca się w góry, powinna pamiętać o wykupieniu ubezpieczenia górskiego. Jest to naprawdę bardzo ważne. Dzięki temu ubezpieczeniu można być spokojnym o swoje zdrowie. Czasami akcja ratownicza w górach kosztuje krocie. Zdajemy sobie sprawę z tego, że góry są przepiękne. W pełni się z tym zgadzamy. Niestety góry mogą okazać się także śmiertelnie niebezpieczne. Należy mieć to na uwadze. W górach jest bardzo łatwo o urazy. Co może się przydarzyć w górach:

  • skręcenie kończyny,
  • złamanie kończyny,
  • omdlenie,
  • kondycyjne wykończenie,
  • wyziębienie,
  • szereg innych zdarzeń.

Góry mają to do siebie, że są niezwykle zdradliwe. Do pewnych zdarzeń może dojść nawet na najprostszym z pozoru szlaku. Jeśli uraz nie jest bardzo poważny i będziemy w stanie zejść samodzielnie ze szlaku, to nie narażamy się na koszty. Jednak, jeśli nabawimy się poważnego urazu i będzie konieczna pomoc ratownictwa medycznego, czy też helikoptera, to musimy się liczyć z tym, że czekają nas po dojściu do siebie spore wydatki. Czy można tego uniknąć?

Każda osoba wybierająca się w góry, powinna pamiętać o wykupieniu ubezpieczenia górskiego

Co nam daje ubezpieczenie w góry?

Jak najbardziej można uniknąć zaprzątania sobie głowy dodatkowymi wydatkami, które najczęściej są większe od naszych kilkumiesięcznych pensji. W jaki sposób? Właśnie za sprawą ubezpieczenia górskiego. Musimy wiedzieć, że dokumentem najważniejszym w każdej polisie są OWU. Są to Ogólne Warunki Ubezpieczenia. To właśnie w tym dokumencie znajdują się wszelkie zdarzenia, od których jesteśmy ubezpieczeni. Bardzo ważne są kwoty, do których jesteśmy ubezpieczeni. Najczęściej są one rozbite na kilka czynników.

Czasami fani wędrówek górskich decydują się na zakup byle jakiej polisy, aby tylko mieć problem z głowy. Niestety tak to nie działa. Czasami takowa polisa może się okazać niepotrzebna. Lepiej jest dopłacić kilka złotych i mieć pewność, że polisa, którą wykupiliśmy, pomoże nam, gdy zajdzie taka potrzeba. Plik OWU obowiązkowo musimy przeczytać.

Gdzie wykupić ubezpieczenie w góry?

Wiemy już, czym jest ubezpieczenie w góry oraz co ono obejmuje. Bardzo ważne jest także to, gdzie należy takowe ubezpieczenie wykupić. Tego jeszcze nie wiemy. Polisy górskie możemy wykupić (podobnie jak inne ubezpieczenia) w konkretnych towarzystwach ubezpieczeniowych, czy też u pośrednika. Możemy dokonać zakupu w sposób stacjonarny, ale możemy także pokusić się o zakup ubezpieczenia w sieci. Który sposób jest lepszy? Dobry jest jeden i drugi, ale jednak załatwienie w sieci wszelkich formalności jest sposobem znacznie szybszym. Niezmiernie nas to cieszy, że możemy wszystkie sprawy związane z ubezpieczeniem załatwić z własnego domu, a na dodatek także w dosłownie kilka minut.

Dzięki temu możemy śmiało spakować się w góry i ruszać na szlak. W razie czego jesteśmy zabezpieczeni (https://naszlaku.org.pl/kilka-slow-o-ubezpieczeniu-w-gory/).