Ubezpieczenie w góry

Czym należy się sugerować wybierając ubezpieczenie górskie?

Warto wiedzieć, że obecnie wybór właściwego ubezpieczenia górskiego nie jest tak łatwym zadaniem, jak mogłoby się wydawać. Na rynku działa bowiem bardzo duża liczba ubezpieczycieli. Czym dokładnie powinno się cechować dobre ubezpieczenie górskie ze strony bezpiecznypowrot.pl?

Możliwość komfortowego realizowania swojej pasji

Należy mieć świadomość, że ogromna liczba turystów kupuje ubezpieczenie górskie, ale w ogóle nie planuje z niego korzystać. Omawiane rozwiązanie w najprostszym możliwym ujęciu przyczynia się do tego, że osoby zainteresowane mogą cieszyć się wymarzoną wyprawą bez dodatkowego stresu. Ponadto dzięki polisie użytkownik nie będzie musiał martwić się, że zapłaci za ewentualną akcję ratunkową.

Dlaczego warto zdecydować się na ubezpieczenie górskie?

Rekomendowane jest postawienie na ubezpieczenie, które będzie obejmowało koszty leczenia, akcji ratowniczej. Rozwiązanie musi także ubezpieczać od odpowiedzialności cywilnej. Jak wiadomo, praktycznie niemożliwe jest przewidzenie okoliczności wypadku. Godny uwagi jest fakt, że kilka lat temu pewien 19-letni mężczyzna dostał rachunek na kwotę w wysokości 15000 euro od słowackich ratowników. Nie zakładał, że wyprawa będzie odbywała się także w sąsiednim kraju. Jeżeli wspomniana osoba kupiłaby polisę na kilka dni, mogłaby uniknąć ogromnych wydatków.

Lepszym rozwiązaniem będzie polisa na rok czy określony wyjazd?

Wybór powinien być uzależniony od indywidualnego modelu działania turysty. Należy zaznaczyć, że znaczna większość Polaków spędza więcej czasu w polskich górach niż zagranicznych. Obecnie osoby zainteresowane bez większego problemu mogą zaopatrzyć się w ubezpieczenie roczne lub polisę na dany wyjazd. Można zaobserwować, że turyści, którzy regularnie jeżdżą na wycieczki w góry, skłaniają się ku pierwszej opcji. Dzięki temu nie trzeba pamiętać przed każdym wyjazdem o kupieniu polisy. Z kolei osoby, które wybierają się w góry tylko kilka razy w ciągu roku, mogą spokojnie postawić na ubezpieczenie obejmujące określony urlop.

O czym należy pamiętać przy wyborze ubezpieczenia?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że wszystkie najważniejsze informacje dotyczące konkretnego ubezpieczenia będą znajdowały się w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU). Osoby, które są zainteresowane polisą z prawdziwego zdarzenia, powinno postawić na rozwiązanie obejmujące aktywności lub sporty podwyższonego ryzyka. Jak wiadomo, turyści wybierający się w góry powyżej 2000 m.n.p.m muszą mieć na uwadze przepaście. Godny uwagi jest fakt, że wspomniana przygoda może zostać potraktowana jako ekstremalna.

Można zaobserwować, że w zdecydowanej większości przypadków ubezpieczenia w góry będą obowiązywały tylko do określonej wysokości. Mogą być również ograniczone pod względem terytorialnym. Rekomendowane jest również zweryfikowanie czy zakupione ubezpieczenie na pewno będzie obowiązywało w kraju, do którego wybiera się dana osoba. Warto wiedzieć, że w ubezpieczenie na konkretną wyprawę może mieć ustalony limit czasu. Należy zaznaczyć, że mnóstwo dostępnych na rynku ubezpieczeń została skonstruowana przez ubezpieczycieli w taki sposób, że obejmuje tylko osiem pierwszych tygodni każdej z wycieczek. Następnie powinien już nastąpić powrót. Oczywiście turysta może zdecydować się na przedłużenie tego okresu, ale koniczne będzie wtedy wykupienie dodatkowego pakietu.

Uwzględnienie kwoty przeznaczonej z ubezpieczenia na leczenie

Rekomendowane jest postawienie na ubezpieczenie z wysokimi kosztami leczenia. Warto wiedzieć, że każdy dzień w szpitalu może wiązać się z wydatkiem rzędu kilku tysięcy złotych. Ponadto wspomniane koszty mogą zdecydowanie wzrosnąć, jeżeli będzie wymagane przeprowadzenie zabiegu. Nie warto pod żadnym pozorem oszczędzać.