Ubezpieczenie w góry

Ubezpieczenia górskie- zagwarantuj sobie poczucie bezpieczeństwa na górskich szlakach

Coraz więcej z nas uwielbia wyprawy górskie. To oderwanie się od trosk dnia codziennego, możliwość zrealizowania swoich celów, jak również doskonała okazja do obcowania z pięknem Matki Natury. By jednak móc czuć się niezwykle komfortowo na górskich szlakach, koniecznie należy zadbać o własne bezpieczeństwo. Nic więc dziwnego, że ubezpieczenie górskie to usługa, która cieszy się ogromną popularnością i zainteresowaniem zarówno wśród turystów rekreacyjnych, jak również wyczynowców. Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska.

Najważniejsze informacje dotyczące ubezpieczenia górskiego

Ubezpieczenie górskie to usługa, która powstała zarówno dla osób, które uwielbiają amatorskie, rekreacyjne wyprawy górskie w ramach podróży czy wakacji, jak również dla osób, które wyczynowo, profesjonalne zajmują się wspinaczką górską. W związku z tym skorzystanie z ubezpieczenia górskiego zalecane jest dla:

 • Turystów górskich,
 • Narciarzy i snowboardzistów,
 • Alpinistów i wspinaczy,
 • Freeraiderów,
 • Podróżników, 
 • Grotołazów,
 • Biegaczy górskich

i wielu innych aktywnych osób, które pragną cieszyć się spokojem ducha bez względu na sytuację, która będzie mogła mieć miejsce.

Ubezpieczenie górskie to usługa, która powstała zarówno dla osób, które uwielbiają amatorskie, rekreacyjne wyprawy górskie w ramach podróży czy wakacji, jak również dla osób, które wyczynowo, profesjonalne zajmują się wspinaczką górską

Co wchodzi w skład ubezpieczenia górskiego?

Ubezpieczenie górskie cieszy się niezwykle szerokim zakresem, przez co stanowi tzw. gwarancję opieki w razie wystąpienia nieoczekiwany zdarzeń. Do najbardziej popularnych usług, które zaliczamy do ubezpieczenia, wymienia się m.in. pokrycie kosztów:

 • leczenia,
 • transportu medycznego,
 • akcji ratunkowej,
 • transportu do kraju,
 • pomocy prawnej,
 • transportu bagaży,
 • OC.

Ubezpieczenie górskie to usługa, która powstała zarówno dla osób, które uwielbiają amatorskie, rekreacyjne wyprawy górskie w ramach podróży czy wakacji, jak również dla osób, które wyczynowo, profesjonalne zajmują się wspinaczką górską

By dopasować się do indywidualnych potrzeb i preferencji każdego miłośnika górskich wędrówek, możemy wybrać różne opcje ubezpieczenia. Najczęściej wszystkie wyżej wymienione usługi działają w górach do wysokości 6 000 m n.p.m. By jednak móc wspinać się w wyższe rejony bez obaw o konsekwencje nieprzewidzianych zdarzeń, wówczas możemy rozszerzyć ofertę wybranego ubezpieczenia  do wysokości 7 600 m n. p. m., jak również na cały obszar docelowego kraju.

Na jaki czas zawierane jest ubezpieczenie górskie?

Czas, na który zawierane jest ubezpieczenie górskie, zależy przede wszystkim od warunków konkretnej, poszczególnej polisy. Najczęściej jednak ubezpieczenie zawierane jest na okres 12 miesięcy, przez co możemy cieszyć się maksymalną opieką nie tylko w ramach jednej wyprawy czy wycieczki. Co ciekawe, ubezpieczenia górskie można rozszerzać, połączyć z innymi ubezpieczeniami, takimi jak np. NNW, czyli ubezpieczeniem od następstw nieszczęśliwych wypadków.

Dlaczego warto skorzystać z ubezpieczenia górskiego?

Ubezpieczenie górskie to jedyna skuteczna metoda, która pozwala na zabezpieczenie naszego zdrowia i życia, jak również komfortu psychicznego podczas wycieczek górskich bądź innych aktywności fizycznych w górach. Niestety, jeśli w górach wydarzy się niekontrolowane zdarzenie, które doprowadzi do kontuzji, nadszarpnięcia zdrowia czy nawet zagrożenia życia, koszty związane z opieką medyczną, transportem, jak również zorganizowaniem całej akcji ratunkowej będą ogromne, zwłaszcza w przypadku, gdy będziemy znajdować się poza granicami naszego kraju. W związku z tym zadbanie o wykupienie ubezpieczenia górskiego powinno być jedną z pierwszych, najważniejszych kwestii, o które powinniśmy zadbać planując wyjazd w góry, w dowolną część świata. Postaw na sprawdzone rozwiązania i ciesz się pięknem górskich wypraw bez obaw o swoje zdrowie i życie. Do dzieła!.